Wykrawanie blach

Sygnet Konstalmet

W naszym parku maszynowym posiadamy prasę wykrawającą firmy LVD, która jest doskonałym uzupełnieniem wycinarki laserowej. Przy użyciu wykrawarek możemy realizować zlecenia często powtarzające się. Maszyna doskonale sprawdza się również podczas cięcia detali z dużą  ilością otworów np. perforacje.

Wykrawanie blach
  • Maksymalna grubość 3,5 mm – stal, 6,35 mm – aluminium
  • Możliwość obrabiania arkuszy - do 1250 x 2500 mm, z programowanym przesuwaniem 1250 x 4064 mm
  • Maksymalna liczba uderzeń stempla - do 420 uderzeń/minutę
  • Pojemność narzędzi - 30 stacji
  • Dokładność ± 0,1 mm
  • Masa elementu obrabianego - 146 kg

Wykrawanie blach jest obecnie jednym z podstawowych procesów w wielu gałęziach przemysłu. Istnieje kilka różnych metod perforacji stali, jednak najpopularniejsze stały się te przeprowadzane z użyciem komputera. Sterowanie całym procesem za pomocą specjalnego oprogramowania sprawia, że procedura jest niezwykle precyzyjna. Dowiedz się, jak dokładnie przebiega oraz jakiego rodzaju maszyny są w niej wykorzystywane.

Dowiedz się więcej

Czym jest wykrawanie blachy?

Wykrawanie blach jest procesem technologicznym polegającym na wycinaniu określonego kształtu ze skrawka metalu. Zazwyczaj proces ten wykonuje się na stali i aluminium, ale możliwa jest także obróbka innych tworzyw. W tym celu potrzebny jest odpowiedni wykrojnik. Podstawą tego narzędzia są specjalistyczne prasy. Po uruchomieniu naciskają one na blachę położoną na matrycy. Tego rodzaju maszyny wymagają odpowiedniego oprogramowania, które umożliwi precyzyjną pracę. Dzięki temu będzie można uzyskać właściwe kształty o pożądanych wymiarach. Dokładność jest więc kwestią priorytetową w tego rodzaju procedurach.

Profesjonalne wykrawanie blach CNC

Wymagania dotyczące kupowanych produktów stale rosną. Dlatego wyjątkowo istotne jest połączenie wysokiej jakości materiałów, precyzji wykonania, niskiego kosztu wytworzenia, szybkości produkcji i szerokiej oferty. Dodatkowo nie można zapominać o bezpieczeństwie pracowników i bezawaryjności urządzeń. Potrzeby obu stron rynku sprawiają, że coraz częściej wykorzystuje się technologię CNC (ang. Computerized Numerical Control), czyli komputerowych układów sterowania. Maszyny kontrolowane w ten sposób wykonują dane zadanie zgodnie z zaprogramowanymi wytycznymi.

Przebieg procesu wykrawania CNC

Proces ten można podzielić na trzy etapy. Tym początkowym jest oczywiście stworzenie projektu przy pomocy komputera. Polega to na wprowadzeniu konkretnych poleceń, które określają zakres wykonywanych działań, a także końcowy wygląd elementu. Podane zostają wszystkie wymiary, kształt czy rodzaj tekstury. Następnie dochodzi do przekształcenia programu na impulsy elektryczne, które są wysyłane do maszyny. Ostatnim etapem jest wycięcie przedstawionej struktury z arkusza blachy. Możliwe jest wycinanie otworów wewnątrz detalu, formowanie krawędzi, ale także wytwarzanie obiektów przestrzennych. W celu zapewnienia najwyższej jakości proces jest cały czas kontrolowany przez wyszkolonego pracownika.

Zalety wykrawania CNC

Najważniejszą zaletą metody CNC jest duże ułatwienie obróbki praktycznie każdego metalowego elementu. Możliwe jest wytwarzanie zarówno małych detali, zdobień, drobnych szczegółów, jak i większych obiektów. Wykorzystanie komputerowych układów sterowania zmniejsza też ogólny koszt produkcji, gdyż skraca się czas obsługi maszyny. Specjalne oprogramowanie sprawia również, że cała procedura jest znacznie mniej narażona na wystąpienie błędów i komplikacji. Istotna jest też wysoka powtarzalność, która umożliwia seryjne przecinanie takich samych elementów. Co więcej, raz zapisany projekt można dokładnie odtworzyć nawet po bardzo długim czasie.

Na czym polega wykrawanie laserowe?

Zastosowanie komputerowych układów sterowania nie jest jednak najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą obróbki metalu. Coraz więcej klientów decyduje się na skorzystanie z wycinania laserowego. Jest to proces, w którym narzędziem tnącym jest gorąca wiązka lasera. Powoduje ona spalenie, stopnienie lub odparowanie przecinanego elementu. Mimo wytwarzania wysokich temperatur laser nie nagrzewa reszty materiału. W związku z tym nie zachodzą żadne zmiany w strukturze chemicznej obiektu.

Zalety cięcia laserem

Wykrawanie laserowe jest bardzo wszechstronnym rodzajem obróbki. Stosowany jest do przecinania różnych materiałów takich jak stal, aluminium, stal nierdzewna, mosiądz czy drewno. Laser nie może być wykorzystany tylko w przypadku tworzyw o wysokim współczynniku odbicia światła. Wiązka byłaby wtedy bardzo niebezpieczna dla oczu.

Jedną z najważniejszych właściwości przecinarek laserowych jest stosunkowo wysoka prędkość działania. Do tego dodać można gwarancję powtarzalności. Wyjątkowa precyzja tej metody sprawia, że interesują się nią rozmaite branże. Obecnie wiązkę lasera wykorzystywana jest przede wszystkim w lotnictwie, elektrotechnice i motoryzacji. Jest to potwierdzenie tego, że dokładność cięcia laserowego jest na najwyższym poziomie.

Najwyższa precyzja – cięcie laserowe CNC

Wykrawanie laserowe, wykorzystujące technologię CNC, może zagwarantować dokładne wykonanie projektu. Cały proces będzie przebiegał automatycznie. Potrzebny jest jedynie programista, który stworzy model odpowiadający wymaganiom. Dzięki najwyższej precyzji taki rodzaj cięcia umożliwia wytwarzanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów.

Nowoczesny sprzęt i doświadczona kadra

W parku maszynowym firmy Konstalmet znajdują się najwyższej jakości urządzenia. Prasa wykrawająca LVD jest doskonałym uzupełnieniem wycinarki laserowej. Przy użyciu tego rodzaju sprzętów możemy realizować seryjne zlecenia. Oferujemy błyskawiczne i precyzyjne działanie. Nawet skomplikowane projekty nie będą stanowić żadnego problemu, gdyż nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w branży. Dopracowują oni najdrobniejsze szczegóły, aby uniknąć jakichkolwiek błędów. Dzięki temu perforacja stali będzie przebiegać zawsze według wytycznych.


Co nas wyróżnia

Ikona zegara

szybka realizacja zlecenia

Ikona transportu

możliwość dostawy do klienta

Ikona handlu

konkurencyjne ceny możliwość negocjacji