Rodzinna firma produkcyjno-usługowa

Jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją elementów małej architektury miejskiej oraz świadczącą usługi z zakresu obróbki blachy. Nowatorskie wzornictwo oraz efektowna kolorystyka daje możliwość sprostania wyrafinowanym wymaganiom naszych odbiorców. Posiadamy nowoczesne maszyny do obróbki plastycznej metalu oraz zaplecze do ekologicznego malowania naszych wyrobów.

Ponadto nasz firma świadczy usługi w zakresie malowania farbami proszkowymi oraz nanoszenia powłok cynkowych metoda galwaniczną. Dogodne położenie, 15 kilometrów od autostrady A4, własny transport oraz umowy z firmami spedycyjnymi zapewniają nam błyskawiczną obsługę klientów krajowych jak i zagranicznych.

Forma i styl naszych produktów zgodnie z ich funkcją użytkową, tworzą w połączeniu z zielenią miejską harmonijną architekturę otoczenia budynku, osiedla i terenów zielonych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, technologii produkcji i malowania osiągnęliśmy unikalne połączenie kształtu i koloru przy zachowaniu trwałości i przede wszystkim funkcjonalności naszych produktów.
http://ikona%20Konstalmet 70 zatrudnionych pracowników
http://ikona%20Konstalmet 6400 m2 powierzchni
biurowo-produkcyjnej
Sygnet Konstalmet
Tak rozwijaliśmy się przez lata...
1935
Rozpoczęcie działalności w branży metalowej
Nasz dziadek - Ryszard Piosek, rozpoczął działalność w branży metalowej. Zajmował się kowalstwem.
arrow
1968
Przejęcie przedsiębiorstwa przez syna
Ojciec - Franciszek Piosek kontynuował rzemiosło wykonywane przez dziadka. W krótkim czasie przeszedł z tego zawodu na coraz bardziej popularne ślusarstwo. Już jako młody przedsiębiorca zasłynął w okolicy z wysokiej jakości usług i fachowości w swej dziedzinie. Produkował i świadczył usługi w branży rolniczej, budowlanej oraz przemysłowej.
arrow
1991
Przełom w działalności przedsiębiorstwa
W tym roku nasza firma wygrała duży przetarg na kosze komunalne w Opolu. Później były kolejne duże kontrakty na produkcję koszy do dużych miast jak np. Wrocław, Warszawa, Katowice, Mysłowice czy Zabrze.
arrow
1992 - 1993
Budowa zakładu produkcyjnego i masowe wytwarzanie pojemników komunalnych
To duże kontrakty stały się istotnym czynnikiem dla rozwoju i obrania kierunku firmy. W 1992 roku wybudowany został zakład produkcyjny w Gąsiorowicach oraz rozpoczęła się masowa produkcja metalowych pojemników komunalnych na śmieci. Poza tym w dalszym ciągu świadczone były również usługi w branży rolniczej, budowlanej, przemysłowej
arrow
2001
Poszerzenie asortymentu o nowe produkty
Wraz ze zmieniającym się rynkiem, podjęta została decyzja o uzupełnieniu oferty o inne produkty jak kosze uliczne, ławki, stojaki, czyli produkty małej architektury miejskiej.
arrow
2007- 2008
Przejęcie firmy przez następne pokolenia i zakup maszyn do cięcia laserem
Intensywny rozwój firmy wspiera rozszerzenie parku maszynowego o zakup maszyny do cięcia laserem. W 2008 roku synowie - Andrzej i Damian Piosek przejmują firmę po ojcu. Nastąpiło również unowocześnianie parku maszynowego oraz poszerzanie asortymentu o dodatkowe nowe produkty. Zakupione zostały poza tym kolejne dwie maszyny do cięcia laserem.
arrow
2017
Rozwój i przejęcie innego przedsiębiorstwa
W tym roku nastąpiło przejęcie firmy z dużym zakładem produkcyjnym wraz z parkiem maszynowym i wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Powiększyliśmy również asortyment produktów o schody metalowe i szafy hydrantowe.
arrow
2022 - 2024
Kompleksowy remont i modernizacja nowego oddziału oraz dalsze unowocześnianie parku maszynowego
W tym czasie następuje kompleksowy remont i modernizacja hali, zaplecza socjalnego, infrastruktury na zewnątrz i wewnątrz hali, a także nowej części biurowej. Wychodząc naprzeciw najnowszym technologiom, zakupiliśmy nowe maszyny i uruchomilismy technologię cięcia laserowego z zastosowaniem lasera światłowodowego (FIBER LASER) oraz zrobotyzowaliśmy stanowiska spawalnicze.
arrow
Referencje
Referencja nr 1
Referencja nr 2
Referencja nr 3
Referencja nr 4
Referencja nr 5
Referencja nr 6
Referencja nr 7
Referencja nr 8
Referencja nr 9
Referencja nr 10
Referencja nr 11
Referencja nr 12
Certyfikaty
Certyfikat nr 1
Certyfikat nr 2
Certyfikat nr 3
Certyfikat nr 4
Nasi dostawcy
logo-kiesow logo-marcopol
logo-metale-kolorowe logo-teknos

Masz

pytanie?

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych produktów lub usług to zostaw nam swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą!