Spawanie TIG/MIG/MAG

Nasza firma wykonuje usługi z zakresu spawania w technologii MIG/MAG oraz TIG,  spawamy stal konstrukcyjną i stal nierdzewną. Ponadto wykonujemy zlecenia w zakresie spawalnictwa zgodnie z oczekiwaniami klientów,  posiadamy certyfikat spawalnictwa w zakresie normy DIN EN ISO 3834-4.

 Usługi ślusarsko spawalnicze wykonywane są przez naszych doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, którzy kompleksowo zajmują się każdym zleceniem.
Nasze certyfikaty
http://certyfikat
http://certyfikat

Co nas wyróżnia

Ikona zegara

szybka realizacja zlecenia

Ikona transportu

możliwość dostawy do klienta

Ikona handlu

konkurencyjne ceny możliwość negocjacji

Spawanie TIG/MIG/MAG

Obecnie spawanie jest jedną z najczęściej wybieranych opcji przy łączeniu różnego typu metali. Wyróżnia się kilka technik, które mają nieco inne zastosowanie. Wymagają też specjalistycznych maszyn i wysokich umiejętności operatorów. Wybranie odpowiedniej metody zależy przede wszystkim od efektów, jakie chce się uzyskać oraz od podstawowego materiału. Firma Konstalmet oferuje usługi spawalnicze TIG, MIG oraz MAG. Każda z nich wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów.

Spawanie TIG – technika i parametry

Metoda spawania TIG jest uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych. Daje ona możliwość łączenia niemal wszystkich metali oraz ich stopów. Podczas samego spawania nie powstają rozpryski, co jest niewątpliwie istotną zaletą. Co więcej, spoina nie wymaga czasochłonnej obróbki po skończonej pracy. Warto też zaznaczyć, że operator ma pełną kontrolę nad całym przebiegiem procesu spawania TIG. Dzięki temu metoda ta cieszy się naprawdę dużą popularnością.

Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej. Proces ten odbywa się w osłonie gazu obojętnego takiego jak argon lub hel. Zajarzenie łuku pojawia się przez potarcie elektrodą o spawany materiał, ale istnieje także możliwość spawania bezdotykowego za sprawą układu jonizatora. Metoda TIG polega na stopieniu metalu podstawowego, dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowego spoiwa. Aby efekty spawania były satysfakcjonujące, należy w odpowiedni sposób dobrać parametry pracy. Specjaliści z firmy Konstalmet mają w tym ogromne doświadczenie. Dlatego oferowane przez nas usługi spawania TIG są najwyższej jakości.

Spawanie MIG i MAG – najważniejsze cechy

Technika spawania MIG charakteryzuje się podobną uniwersalnością, co metoda TIG. Wykorzystując ją, można łączyć różne metale, a także ich stopy we wszystkich pozycjach. Co więcej, usługi spawania MIG są o wiele bardziej wydajne od tych, które wykorzystują elektrody otulone. Jakość spoin jest w dużej mierze zależna od umiejętności operatora maszyny. W firmie Konstalmet zatrudniamy jednak wyłącznie najlepszych spawaczy, którzy wykonują zlecenia z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Metody MIG i MAG różnią się od siebie w zasadzie jedną rzeczą. MIG to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu obojętnego, który nie bierze udziału w samym procesie. Z kolei osłona gazowa w technice MAG bierze udział w spawaniu. Zwykle gaz zawiera aktywny dwutlenek węgla lub tlen, dlatego spawanie MAG stosuje się częściej niż MIG.

Spawanie MAG i MIG – zastosowanie

Obecnie spawanie MIG/MAG stosuje się niemal w każdej branży. Najczęściej przy użyciu tych technik łączy się różne elementy w przemyśle ciężkim oraz średnio ciężkim np. budowie statków, rurociągów oraz produkcji konstrukcji stalowych i zbiorników ciśnieniowych. Ze względu na wysoką wydajność tego typu usługi spawalnicze są też często wybierane do napraw i prac konserwacyjnych. Spawanie MAG/MIG jest też powszechnie stosowane do łączenia blach w warsztatach blacharskich, zwłaszcza tych samochodowych. Technika ta jest też najpopularniejsza wśród domowych użytkowników.

Usługi spawalnicze – cena

Spawanie może być wyceniane na kilka sposobów. Wszystko zależy głównie od wybranej metody oraz wielkości elementów. Im więcej roboczych godzin maszyny trzeba poświęcić na wykonanie zlecenia, tym cena będzie wyższa. Czas liczy się oczywiście od momentu ustawienia spawarki przez operatora, aż do wykonania zadania. Usługi spawania mogą kosztować więcej, jeśli kształt detalu jest bardzo skomplikowany i wymaga częstej zmiany ustawienia maszyny. Znaczenie może mieć też to, ilu pracowników będzie potrzebnych do zakończenia zlecenia.

Ze względu na różne usługi spawalnicze dostępne w naszej ofercie wycenę sporządzamy na podstawie indywidualnych potrzeb. Nasi specjaliści przeanalizują wszystkie szczegóły zadania, wybiorą odpowiednią technikę spawania i przedstawią najkorzystniejszą ofertę.

Usługi spawania – Konstalmet

Profesjonalne spawanie wymaga dużej znajomości rodzaju obrabianego materiału. Każdy metal cechuje się innymi właściwościami. Różna odporność na działanie temperatury i innych czynników ma kluczowe znaczenie przy uzyskaniu pożądanych efektów spawania. Specjaliści w firmie Konstalmet mają wiele lat doświadczenia w pracy z różnymi materiałami. Dlatego każde zlecenie wykonywane jest przy użyciu odpowiedniej maszyny z największą dbałością nawet o najmniejsze detale. Oferujemy najwyższą jakość usług. Zapraszamy więc do kontaktu w celu uzgodnienia szczegółów.