Cięcie laserem z gratowaniem detali

Sygnet Konstalmet

Cięcie laserem to technologia pozwalająca na uzyskanie maksymalnie precyzyjnego kształtu różnego typu materiałów. Co więcej, daje ogromną powtarzalność działań, która jest właściwie nie do powtórzenia, gdy stosujemy inne technologie obróbki. To nowoczesna metoda, podczas której wykorzystywana jest wiązka laserowa rozprowadzająca dużą ilość energii na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. W sytuacji, gdy promień laserowy styka się z powierzchnią danego materiału, transferowana jest na nią duża część energii. Zależność ta umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych nacięć. Cięcie laserowe jest zatem metodą obróbki, która posiada zbliżone parametry wymiarowe do konwencjonalnej obróbki mechanicznej.

Zasadniczą różnicą jest jednak stosowany czynnik tnący, którym w odniesieniu do cięcia laserowego jest nie tylko gorący promień lasera, ale również gaz techniczny, cechujący się dużą czystością. Dlatego też, cięcie za pomocą lasera zdecydowanie odróżnia się względem innych metod obróbki materiałowej.

Dysponujemy trzema maszynami firmy BYSTRONIC. Klientom, którzy korzystają z usługi cięcia laserowego oferujemy również usługę gratowania i wyoblania krawędzi.
Laser Bystronic BySmart 3015 - Fiber 4,0 kW Maszyna specjalizuje się w cięciu cienkich blach stali czarnej, nierdzewnej, ocynkowanej, miedzi, brązu i aluminium. Ten laser światłowodowy charakteryzuje się niezwykłą szybkością cięcia, niskim kosztem zużycia energii oraz niedużymi kosztami eksploatacji Laser Bystronic BySpeed 4020 -4,4 kW Maszyna specjalizuje się w cięciu cienkich blach, szybki posuw jałowy sprawdza się doskonale w cięciu np. perforacji. Spośród pozostałych maszyn wyróżnia się wielkością stołu, który ma wymiary: 4000 mm x 2000 mm Laser Bystronic ByStar 3015 -4,4 kW Maszyna specjalizuje się w cięciu grubych blach z szybkim przekuciem (system PCC) oraz posiada głowicę umożliwiającą cięcie w rurach i profilach
Parametry techniczne:
  • Moc źródła – 4,4kW
  • Powierzchnia robocza – 4000 x 2000 mm
  • Dokładność cięcia – do 0,1 mm
  • Maksymalna waga arkusza – 2000 kg
Cięcie blach stalowych do grubości 25mm Cięcie blach ze stali nierdzewnej do grubości 12 mm
  • Cięcie blach aluminiowych do grubości 8 mm
  • Cięcie rur i profili o średnicy od 16 mm do 280 mm

Cięcie laserowe to nowoczesna technologia, która umożliwia bardzo precyzyjne kształtowanie metali, ale także innych materiałów. Ta metoda różni się od klasycznej obróbki mechanicznej przede wszystkim czynnikiem tnącym. Wycinanie laserem charakteryzuje się wysoką powtarzalnością działań, której nie można osiągnąć, wykorzystując inne sposoby. Z tego powodu ta technika jest coraz częściej stosowana w wielu branżach przemysłu. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą i sprawdzenia jak dokładnie działa oraz do czego się przydaje laserowe wycinanie.

Dowiedz się więcej

Wycinanie laserowe blach – na czym polega?

Cięcie blachy laserem jest stosunkowo niedawno powstałą technologią. Odbywa się przez interakcję między gorącym promieniem lasera i obrabianym przedmiotem. W zależności od stosowanego urządzenia i jego mocy wycinanie może być przeprowadzane na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji. Konkretny element jest nagrzewany do momentu, w którym ulega rozdzieleniu i odparowaniu. Ilość ciepła, która skupia się w punkcie przecinania, jest większa od tej, która może upłynąć w wyniku przewodności cieplnej. Dlatego promień lasera całkowicie przenika materiał.

Precyzja i bezpieczeństwo zapewniane są przez środki pomocnicze takie jak gaz techniczny o dużej czystości. Wypływa on z dyszy razem z promieniem i wydmuchuje ze szczeliny cięcia powstający w procesie ciekły metal. W firmie Konstalmet posiadamy duże, specjalistyczne maszyny od najlepszych producentów, które zagwarantują wysoką jakość wykonywanych elementów.

Cięcie metalu laserem – bezdotykowa metoda rozcinania

Wypalanie laserem umożliwia rozcinanie różnych materiałów niemetalowych i metalowych, niezależnie od ich grubości. Gdy promień trafia w obrabiany przedmiot, roztapia jego fragment lub go odparowuje. Cała moc lasera skupia się w tym momencie na bardzo małej przestrzeni. Średnica punktu, na który oddziałuje światło zwykle nie wynosi więcej niż pół milimetra. W ten sposób rozpoczyna się proces cięcia.

Ważnym atutem tej metody jest to, że promień oddziałuje na blachę czy inny element bezdotykowo. Nie jest konieczne użycie żadnych masywnych narzędzi, które wykonują swoją pracę przy użyciu ogromnej siły. Wycinanie laserowe dzięki swojej charakterystyce nie wiąże się więc ze zużyciem narzędzi. Dodatkowo na obrabianym przedmiocie nie powstają też żadne zniekształcenia ani uszkodzenia.

Cięcie laserowe blach – zalety

Laserowe wycinanie umożliwia bezpieczne i bezproblemowe obrabianie praktycznie wszystkich powszechnie wykorzystywanych materiałów. Wyzwania nie będą stanowić elementy zrobione z tworzyw takich jak stal, aluminium, stal szlachetna czy też metale kolorowe. Promień lasera poradzi sobie także z różnymi tworzywami niemetalowymi np. szkłem, drewnem czy ceramiką. Dodatkowo z pomocą specjalistycznego urządzenia firmy Konstalmet można przeciąć blachy o różnej grubości. Bardzo szerokie spektrum zastosowań sprawia, że nasz laser jest liderem wśród narzędzi tnących.

Dzięki charakterystyce działania tej metody obciążony termicznie jest tylko przecinany fragment obrabianego elementu. Przez to szczelina cięcia jest tylko nieznacznie szersza niż promień, co umożliwia niezwykle gładkie i precyzyjne cięcie nawet najdrobniejszych konturów. W większości przypadków wyklucza to konieczność przeprowadzenia czasochłonnych prac wykończeniowych. Elastyczność, którą oferuje laserowe cięcie blach, sprawia, że ten sposób jest idealny do wykonywania małych przedmiotów oraz prototypów.

Profesjonalne usługi cięcia laserem

Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które przystosowane są do cięcia materiałów o różnej grubości. Są to wysokiej klasy urządzenia, które charakteryzują się niezwykłą szybkością i precyzją wykonywanych ruchów. Oferujemy też możliwość obróbki naprawdę dużych elementów, ponieważ realizujemy zlecenia na sprzęcie wyposażonym w wyjątkowo duże stoły. Dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą. Cięcie metalu laserem wykonywane przez doświadczonych pracowników firmy Konstalmet będzie najwyższej jakości. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy opiszą szczegóły usługi i postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.


Usługę cięcia laserowego wykonujemy dla firm oraz klientów indywidualnych głównie z Opolszczyzny, ale nasz zasięg obejmuje również województwa śląskie, dolnośląskie i nie tylko! Co więcej oferujemy możliwość dostawy sprawnie i na czas.

Skontaktuj się z nami
Konstalmet - usługi

Co nas wyróżnia

Ikona zegara

szybka realizacja zlecenia

Ikona transportu

możliwość dostawy do klienta

Ikona handlu

konkurencyjne ceny możliwość negocjacji