Gięcie blach

Sygnet Konstalmet

Nieodzownym, a jednocześnie obowiązkowym wyposażeniem firmy, w której znajdują się lasery czy wykrawarki jest krawędziarka! My posiadamy w swojej ofercie aż 6 takich maszyn. Z czego cztery z nich to prasy krawędziowe renomowanej firmy LVD, która jest liderem na rynku, jeśli chodzi o takie typy urządzeń. Na tych maszynach jesteśmy w stanie obrabiać zarówno duże jak i małe elementy, o dowolnym stopniu skomplikowania oraz o dowolnej długości.

Laserowy pomiar kąta gięcia pozwala na 100% powtarzalności, przy zachowaniu najwyższej jakości i precyzji gięcia.

Parametry techniczne:
  • Długość gięcia - 3000 mm
  • Prędkość robocza do 21 mm/s
  • Dokładność gięcia +-0,3 stopnia
  • Maksymalny nacisk - 200 T
  • Maksymalne otwarcie - 600 mm
  • System mierzenia kąta Laser Easy-Form
  • Układ hydrauliczny - Turbo
  • Automatyczne zakładanie i wyjmowanie narzędzi

Gięcie blach jest jednym z podstawowych sposobów obróbki metali, które są powszechnie stosowane w różnych sektorach przemysłu. Firma Konstalmet oferuje usługi przeprowadzane przez profesjonalistów, na sprzęcie najwyższej klasy. Realizując zlecenia, zwracamy szczególną uwagę na właściwości materiału, gdyż to właśnie one determinują przebieg procesu, a także jego wynik. Dzięki temu nasze usługi są zawsze efektywne, precyzyjne i szybkie. Zachęcamy więc do sprawdzenia pełnej oferty i zapoznania się ze szczegółami tej techniki wytwarzania.

Dowiedz się więcej

W jaki sposób odbywa się zaginanie blachy?

Sam proces techniczny nie brzmi skomplikowanie. Polega on na odkształcaniu konkretnego materiału w ten sposób, że zmienia się jego krzywizna, ale wymiary poprzeczne pozostają takie same. Wyginanie blachy wymaga przeprowadzenia czynności przygotowawczych. Podczas nich blacha zostaje zwijana i wyginana, ale także skręcana, profilowana i prostowana. Jeśli materiał nie jest gruby, to cały proces może odbywać się na zimno. W takim przypadku jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo niechcianego przekształcenia metalu. Z kolei grubsze blachy muszą być poddawane obróbce na ciepło.

W zależności od jakości materiału, jego faktury i grubości, dobiera się odpowiedni sposób gięcia. Istnieje kilka technik, które przeprowadzane są z użyciem różnych maszyn. Jednym z popularniejszych narzędzi jest prasa krawędziowa, zwana też krawędziarką. Umożliwia ona powtarzalne wykonywanie najróżniejszych kształtów. Firma Konstalmet posiada urządzenia renomowanej firmy LVD, które są jednymi z najlepszych na rynku. Dzięki nim jesteśmy w stanie obrabiać zarówno duże, jak i mniejsze niezależnie od stopnia skomplikowania ich kształtu.

Gięcie blachy aluminiowej

Jednym z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych w wielu branżach jest aluminium. Zapotrzebowanie na konstrukcje z tego tworzywa jest coraz większe, gdyż są one lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Dlatego też coraz częściej potrzebne są aluminiowe elementy zaokrąglone, załamane lub łukowe. Przy użyciu naszych technologii jesteśmy w stanie zapewnić gięcie blach w pełni powtarzalne, niezwykle precyzyjne i najwyższej jakości. Niezależnie od stopnia skomplikowania, ilości załamań czy zaokrągleń blachy, specjalistyczne narzędzia umożliwiają całkowicie wykorzystać materiał. Pozwala to ograniczyć odpad do minimum.

Jakie materiały można giąć?

Poza aluminium popularnymi stopami, czyli metalami połączonymi z innymi metalami lub niemetalami, poddawanymi gięciu są stal i stal szlachetna. Składają się one z żelaza wzbogaconego domieszkami innych materiałów takich jak węgiel, tytan, chrom czy nikiel. Stopień tych dodatków będzie miał znaczenie przy procesie obróbki. Cięcie i gięcie dotyczy także innych tworzyw, które są równie ważne z punktu widzenia niektórych dziedzin przemysłu. Możliwe jest wyginanie drewna, miedzi, mosiądzu, plastików, a także innych stopów.

Do czego przydaje się cięcie i gięcie blach?

Wszystkie firmy i zakłady, które decydują się na profesjonalne zaginanie blachy, potrzebują trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Końcowy produkt stosuje się bardzo często do tworzenia dachów w postaci blachodachówki lub blachy trapezowej. Podczas stawiania budynków blacha potrzebna będzie też do rynien, parapetów, okapników lub wiatrownic. Jednak wygięte blachy są użyteczne także w innych branżach. Odpowiedni promień gięcia blachy umożliwia zastosowanie jej w różnych zakładach przemysłowych. Znajdzie ona zastosowanie w tworzeniu zbiorników lub części maszyn, znajdujących się w liniach produkcyjnych. Duże zapotrzebowanie na ten materiał przejawia się też w branży samochodowej, kolejowej i AGD.

Gięcie blachy – cennik

Wyginanie blachy może być wyceniane na kilka sposobów. Szacowanie kosztów może odbywać się na podstawie godziny roboczych maszyny. Liczy się wtedy czas od momentu rozpoczęcia ustawiania krawędziarki przez operatora, aż do zrealizowania zamówienia. Następuje to głównie w przypadkach, kiedy zamówienie jest jednostkowe, a skomplikowany kształt detalu wymaga częstego przezbrajania prasy. Znaczenie ma też to, ilu pracowników będzie potrzebnych do wykonania zlecenia.

Innym sposobem kalkulowania są stawki naliczane za jedno uderzenie lub gięcie. Sprawdza się on głównie przy elementach powtarzalnych, które są produkowane w dużych seriach. W przypadku zamówienia kilkudziesięciu lub kilkuset sztuk danego przedmiotu niezbędne będzie skontaktowanie się z naszymi przedstawicielami. Sporządzą oni i przedstawią najbardziej rzetelną ofertę.

Profesjonalne wyginanie blachy

Cięcie i gięcie blach wymaga dużej znajomości rodzaju obrabianego metalu. Każdy stop cechuje się inną granicą sprężystości. Różna odporność na rozciąganie ma kluczowe znaczenie przy uzyskiwaniu pożądanych efektów wyginania. Profesjonaliści w firmie Konstalmet są doświadczeni w pracy z różnymi materiałami. Dlatego każde zlecenie wykonywane jest przy użyciu odpowiedniej siły z troską o najmniejszy detal. Oferujemy najwyższą jakość końcowych produktów. Zapraszamy więc do kontaktu w celu uzgodnienia szczegółów.


Usługę gięcia blachy wykonujemy dla firm oraz klientów indywidualnych głównie z Opolszczyzny, ale nasz zasięg obejmuje również województwa śląskie, dolnośląskie i nie tylko! Co więcej oferujemy możliwość dostawy - sprawnie i na czas.

Skontaktuj się z nami
Konstalmet - usługi

Co nas wyróżnia

Ikona zegara

szybka realizacja zlecenia

Ikona transportu

możliwość dostawy do klienta

Ikona handlu

konkurencyjne ceny możliwość negocjacji